• biuro (at) softcream.pl
  • +48 22 867 80 00

Webinarium: WCAG – czy jesteście gotowi?

  • -

Webinarium: WCAG – czy jesteście gotowi?

Tags : 

Webinarium: WCAG – czy jesteście gotowi?, najbliższy piątek 9 czerwca, o godziny 11:15

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wspiera i promuje rozwiązania w obszarze integracji cyfrowej, zwracając szczególną uwagę na dostępności stron www dla osób z niepełnosprawnością. Obecnie wdrażamy nową witrynę internetową, która ma za zadanie sprostać wszystkim wytycznym międzynarodowego standardu WCAG 2.0.

PIIT ma świadomość, że walka z wykluczeniem cyfrowym osób z niepełnosprawnością wymaga wspólnych działań. Dostępne rozwiązania techniczne oraz komunikacyjne, wciąż nie funkcjonują w sposób, który umożliwia swobodny dostęp dla osób o specjalnych potrzebach, szczególnie nie posługujących się myszką i touch padem – niedowidzących, niewidomych czy głuchych.

 

Podczas webinarium:

*   wskażemy cele –  opowiemy szerzej o tym, dlaczego warto doskonalić dostęp do oferowanych usług dedykowanych Klientom z niepełnosprawnością
*   opowiemy o szczegółach wdrożeń mechanizmów monitoringu i kontroli dostępności www na przykładach, które prezentować będą zaproszeni eksperci
*   zwrócimy uwagę, na to jak ważne jest edukowanie developerów i administratorów stron www.

Spotkamy się z:

*   ekspertem Fundacji Integracja – Jakubem Dębskim, który opowie o możliwościach audytu stron oraz doradztwa w zakresie wdrażania wytycznych WCAG 2.O.
*   z ekspertem firmy Squiz – Dominikiem Paszkiewiczem, który opowie o wdrażaniu standardów WCAG podczas projektowania witryn, w tym nowej strony PIIT.
*   z ekspertem firmy Migam – Przemysławem Kuśmierkiem, który omówi 2 przykłady dobrych praktyk wdrażanych przez firmę Migam.
*   z ekspertem internet.pl –  Robertem Śmietanką, który opowie o monitorowaniu serwisów internetowych i doprowadzaniu do wzrostu ich dostępności.

 

Dołącz do spotkania Skype’a <https://meet.lync.com/polskaizba/dariusz.dolczewski/BZQR5JJY>
Problem z dołączeniem? Wypróbuj aplikację Skype Web App <https://meet.lync.com/polskaizba/dariusz.dolczewski/BZQR5JJY?sl=1>


Szukaj

Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« mar    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi uwagami odnośnie naszych usług skorzystaj z zakładki Kontakt !